Křemelina – zdroj křemíku nejen pro vaše kosti

Naše tělo potřebuje ke svému fungování bezpočet minerálů, stopových prvků a vitamínů. O některých z nich – jako je například železo či vápník – slýcháme takřka denně ze všech stran. O jiných se však mluví málo nebo takřka vůbec.
Do druhé kategorie spadá také minerál křemík – a nutno říct, že zcela neprávem. Křemík rozhodně není opomenutí hodná látka, která by měla na naše zdraví minimální vliv. Naopak, jedná se o stopový prvek, který je zcela stěžejní zejména pro celkové zdraví měkkých i pevných tkání, a dokonce o třetí nejčetněji zastoupený minerál v lidském organismu.

K čemu potřebujeme křemík?

Křemík má v lidském těle obrovské množství funkcí – mezi ty hlavní patří výživa kostí, kloubů, chrupavek, ale také cév, vazů, svalů, zubů, kůže nebo vlasů.
Bez křemíku tyto tkáně ztrácejí pružnost a pevnost a nedokážou dokonce ani přijímat a vstřebávat přijatý vápník. Dostatečný příjem křemíku je proto nutný pro zpomalení degenerativních procesů způsobených mnoha onemocněními nebo i prostým stárnutím.  Jeho funkce spočívá také v blokování účinků mnoha toxických prvků (zejména hliníku) v těle i mozku.

Jak si zajistit dostatek křemíku?

Křemíku se nám dříve dostával relativní dostatek ze stravy (zejména rostlinné). V důsledku intenzivního zemědělství využívajícího různá chemická hnojiva a další prostředky se však podíl křemíku v naší stravě (a tedy i organismu) razantně snížil.
Naštěstí však existuje velice bohatý přírodní zdroj křemíku, který může tento problém zvrátit. Jedná se o horninu zvanou křemelina. Díky křemelině je možné obnovit zásoby křemíku v těle a docílit mnoha pozitivních výsledků. Přestože se jedná o zeminu, je možné křemelinu využívat k přímé konzumaci – musí se však jednat o křemelinu certifikovanou jako doplněk stravy.

Zdroj: Mineralion.cz

Související články:
Křemelina jako prostředek pro pevné zdraví
Křemelina - co získáte jejím užíváním
Označeno v

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.