Jak se zbavit roztočů

Mnoho lidí zajímá to, jak se zbavit roztočů, kvůli humbukům obklopujícím alergie na roztoče. Většina tohoto humbuku je soustředěna na roztoče z domácího prachu, ale podle studie nalezené v The Annals of Allergy jsou ušní roztoči stejně tak důvodem k obavám při léčbě alergií jako roztoči. Skutečným zdrojem roztočů alergických reakcí lidí není přítomnost roztočů, nebo dokonce jejich kousnutí, ale výkaly roztočů zanechávají. Ano, důvod, proč tolik kýcháte, může být způsoben vdechnutím příliš velkého množství roztočů. Jak se jich tedy zbavit?

Roztočové druhy a jejich odstranění

Roztoči a ušní roztoči si nejsou podobní ani z poloviny. Dva další roztoči, kteří podle všeho způsobují problémy, jsou roztoč pavouk a svrab roztoč; jeden se živí rostlinami a druhý se živí námi; oba jsou relativně snadní roztoči, z pohledu jak se jich zbavit. Protože se jedná o široký přehled ošetření roztočů, budeme stručně níže řešit čtyři nejčastěji uváděné problémy s roztoči (prachové roztoče, ušní roztoče, svrab a pavoučí roztoče).

Jak se zbavit roztočů (Dermatophagoides)

Odstranění roztočů vyžaduje kombinaci dobrého úklidu a pečlivého výběru tkanin, kterými vybavíte váš dům. Prachový nábytek, šamponové koberce a textilie pro chemické čištění jsou jednou z nejméně toxických možností úpravy roztočů. Věnujte zvláštní pozornost svým kobercům, protože tam se nejvíce hromadí organický prach (roztoči). Můžete také udržet populaci roztočů volbou neekologických tkanin nebo bavlněných listů s vysokým počtem nití, které zkrášlují váš
domov a ložnici. Udržování matrace zakryté latexovým gumovým potahem matrace by mělo také pomoci zbavit se roztočů.

Jak se zbavit roztočů ušních (Otodectes cynotis)

Zbavit svého mazlíčka, tzv. ušního roztoče je často stejně jednoduché jako nanášení minerálního oleje na uši vaší kočky nebo psa. Naneste minerální olej kapátkem na uši nebo stříkačkou do uší a palcem jemně vmasírujte vnitřek uší vašeho domácího mazlíčka, prsty přitlačte k „chlupaté straně“ uší, abyste si udrželi pákový efekt. Následně nechte svého mazlíčka vytřepat olej sami.

Jak se zbavit svrabů (Sarcoptes scabiei)

Lokální aplikace síry je často známá jako svědění, což je možná nejméně toxické řešení, které mohu doporučit, abych se zbavil svrabů. Lindane je možná nejběžnější lokální lék používaný k zabíjení svrabů nebo na svědění od roztočů. Před zahájením léčby síry při svědění se doporučuje návštěva u lékaře.

Jak se zbavit roztočů, běžně známých, jako roztoči dvoukřídlí (Tetranychus urticae)

Nejlépe se provádí zavedením dalších dravých roztočů. Ne všichni roztoči jsou pro vaši zahradu špatní, i když si to mnoho lidí myslí. Existuje spousta dravých roztočů dostupných prostřednictvím zásilkové objednávky, kterou můžete objednat do své zahrady nebo skleníku, které se bezpečně a efektivně (bez použití chemikálií) zbaví roztočů.

Je třeba mít na paměti, že úplné zbavení se ušních a prachových roztočů je nemožné.

Předpokládá se, že ušní roztoči přežijí bez hostitele několik měsíců, takže dokonce i nejlépe chovaný zvířecí úkryt je zvláště náchylný k zamoření ušními roztoči. Roztočů se díky stálé přítomnosti organických látek a prachu v domácnostech nikdy zcela nezbavíme. To nejlepší, co můžete udělat, je omezit populaci roztočů buď snížením množství organických tkanin ve vaší domácnosti nebo nahrazením organických tkanin syntetickými tkaninami, nebo dokonce zcela nahradit textilie jinými materiály (tj. Dřevěnými podlahami místo koberců).

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.