Nové balkony na bytových domech

Zranitelným místem starších bytových domů často bývají původní balkony. To platí jak o domech panelových, tak i o zděných, pokud neprošly modernizací a konstrukce balkonů se od jejich vybudování nezměnila. Ale i takový problém má své řešení. Staré balkony lze vyměnit za nové železobetonové lodžie ukotvené na konzolích.

Výměnu balkonů lze provést jak v rámci větší investice do renovace domu, například při zateplení vnějšího pláště, tak i samostatně. To si ostatně uvědomují majitelé bytových domů, což mohou být bytová družstva, obce, sdružení vlastníků jednotek i firemní vlastníci nemovitostí, a do výměny balkonů investují. Nejefektivnější je výměna původních železných balkonů s panelovou základnou za nové železobetonové lodžie. Tím se nejen zvýší bezpečnost, ale také plocha, o kterou lze rozšířit bytové prostory. A to dokonce celoročně, pokud je betonové zábradlí plné a je na něm nasazena konstrukce zasklenění lodžie. Beton a sklo pak lodžii chrání před nepříznivým počasím a ta pak může být vybavena i nábytkem, který by na otevřený balkon umístit nešlo.

Výměna balkonů dokáže výrazně proměnit i vzhled celé budovy. Variant je celá řada, takže mohou ladit s okolní fasádou, tak s ní také být v kontrastu. Kromě celobetonového zábradlí lze nové lodžie osadit také zábradlím ocelovým s výplněmi z bezpečnostního skla v hliníkových rámech. To může být čiré, tónované i neprůhledné. Na přání majitelů domu lze použít i výplně z jiných materiálů, ale ty musí odpovídat bezpečnostním požadavkům na tento typ stavebních hmot. Samotná lodžie může být jak rovná ve tvaru obdélníku, tak i zalomená. Zábradlí se lomí do tří částí, ale tvar obdélníků nemusí mít ani boční části. Pro prosvětlení se používají krajní stěny lodžie s tzv. vybráním. Inspirovat se lze referenčními fotografiemi již realizovaných výměn.
Označeno v

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.