7 tipů, jak nastavit svůj účet na Instagramu

Všichni kolem okamžitě mluví o propagaci Instagramu: o správné interakci s publikem a o jednotném vizuálním stylu. Existuje také spousta prodejních průvodců, které vám nabízejí získat sledovatele nebo srdíčka. Nejlepší státy a slavní lidé sdílejí osobní fotografie se svými fanoušky. Jejich účty si neumíme představit bez úpravy fotografií na vysoké úrovni.

Nejslavnější značky dokonce dokážou uspořádat castingy na svých tisících stránkách! Možná jde o množství fotografického obsahu, velký výběr filtrů nebo zvýšení publicity, nebo je to v přátelské, téměř rodinné atmosféře mezi uživateli. Lze říci jednu věc - značky mohou bezpečně jít na tuto sociální síť. Přestože jsou téměř všechny propagační metody užitečné, měli byste nejprve pochopit, jak udělat váš Instagram krásným, aby přitahoval lidi vizuálně.

Musíte přemýšlet o barvách, kvalitě fotografií, dodržování předpisů, stylu a rozvržení. Co je to?

 

Dobré rozvržení má dvě hlavní kritéria:

-shoda s identitou značky

-dodržování specifických vzorců, které pracují na vizuální přitažlivosti a zlepšují vnímání

 

Identita značky

Firemní identita jakékoli značky se obvykle skládá z následujících prvků:

-logo

-barevná paleta

-fonty a typografie

-pozadí a grafické prvky

-ikony a piktogramy

-styl ilustrací a obrázků

 

Soulad s určitými vzory

Hlavní pravidlo: nikdo vám nezakazuje přijít s novými možnostmi navrhování profilu, kombinovat je a aplikovat na jakékoli prvky - uspořádat text, barvy, specifické šablony nebo složení vašich příspěvků podle těchto schémat. Jaké jsou možnosti designu profilů?

  • Jedna barevná paleta

Pokud jsou v profilu všechny fotografie zcela odlišné a neexistuje jediný koncept, je tato možnost perfektní. Jediné, co je potřeba, je přemýšlet o tom, jak budou obrázky kombinovány a vypadat společně. Můžete například vytvořit profil v jednom barevném schématu.

Pokud však nemáte pouze blog cestovatele, ale marketingovou stránku, nebude to stačit. Uživatel musí mít co dohnat. Chcete-li to provést, použijte standardní principy kompozice, které se obvykle používají pro fotografování objektů.

Jakékoli správné složení má:

-fokus - objekt, na který chcete zaostřit, například váš produkt;

-rekvizity - objekty, které jej obklopují, které vytvářejí spiknutí a atmosféru, a pokud jsou správně umístěny, nasměrují své oči na zaostřovací bod;

-negativní prostor - pozadí, kde spočívá pohled. Na jedné straně poskytuje prostor pro pohled, činí rám méně přetížený a na druhé straně dává styl a atmosféru.

Stejné kompoziční prvky lze považovat ve vztahu k profilu jako celku. Například použijte fotografie předmětů jako zaostřovací body, fotografie životního stylu s vaším produktem jako „rekvizity“ a tematický / zábavný obsah jako negativní prostor. Produkt lze zobrazit i na každém obrázku. Přesto, v závislosti na tom, jak je vyfotografován a jakou roli hraje v rámečku, bude obraz jako celek týkající se profilu hrát jeden z výše uvedených účelů: zaostřovací bod, rekvizity, negativní prostor. Můžete se také zaměřit na květiny. Například nechte zaostřovací body jasné a záporné odstíny neutrálního prostoru.

  • Umístěte obsah šikmo

Tato metoda je jedním z nejjednodušších a nejčastěji používaných typů rozvržení. Umístěte text a fotografie s podobným obsahem nebo složením na úhlopříčku.

  • Obsah šachovnice

Všechno je zde stejně jednoduché jako v předchozím odstavci. Přesto to vypadá atraktivní.

  • Umístění obsahu s tematickými bloky

Do tematických bloků můžete také přidat dělicí proužky s názvem tohoto bloku. Tato možnost je ideální pro ty, kteří používají Instagram jako nástroj prodeje a jen zřídka aktualizují svůj profil.

Obvykle v reakci na návrh rozvržení obsahu v tematických blocích uslyšíte obavy, že to bude obtěžovat uživatele, když začnete rozvrhovat oddělené příspěvky. Díky archivaci lze tento bod snadno obejít.

Jak to udělat?

-Položte sloupky oddělovacího bloku a okamžitě je archivujte.

-Po nějaké době (nejlépe od několika dnů do týdne) tyto příspěvky vraťte z archivu (objeví se ve vašem profilu, ale nebudou se zobrazovat v uživatelském zdroji).

-Pak jednoduše zveřejněte obsah související s tímto blokem.

  • Umístění obsahu do řádků

Díky tomuto rozvržení můžete uživatelům vyprávět svůj příběh. A mohou to přečíst jako knihu, řádek po řádku, zleva doprava. Mimochodem, toto rozložení používá mnoho velkých značek - například Bentley.

  • Umístění obsahu do svislých čar

Vytvořte kontrastní čáru ze svých příspěvků a umístěte ji svisle do středu nebo do boku. Přitáhne uživatele k sobě a nutí je, aby se ponořili hlouběji do vašeho profilu. Můžete také zarovnat veškerý svůj obsah.

  • Umístění obsahu

S tímto rozvržením by všechny fotografie měly obsahovat jasné barevné akcenty, které se postupně a hladce nahradí, přičemž se budou navzájem plynule prolínat. Můžete nahrávat obrázky s barevnými pruhy a sledovat pořadí použití barev v duhových.

Hlavní věc je, že všechny přechody jsou plynulé. Například na jedné fotografii je převládající barva růžová a na další chcete, aby hlavní byla zelená. V takovém případě se ujistěte, že fotografie se zelenou barvou také obsahují růžovou, ale v malé koncentraci.

  • Umístění obsahu ve formě skládačky

K tomu je třeba vytvořit celý obrázek a poté jej rozdělit na části. Hlavní věc je, že každý detail by měl vypadat jako nezávislý obraz a nést konkrétní sémantické zatížení.

Jak zvýšit počet předplatitelů, když se váš Instagram již stal krásným?

Podívejte se na účty svých přátel, napište každému, kdo má více než 1000 odběratelů. Napište jim žádost o doporučení vaší stránky. Hlavní věc není jen označit profil, ale oslovit publikum.

Pokud vaši přátelé nemají významné množství předplatitelů, najděte podobné stránky (nikoli přímé konkurenty, ale související pole). Například, pokud se zabýváte fotografováním dětí, může vás doporučit značka, která vyrábí dětské hračky, organizuje dětské večírky nebo profil místního „vývoje“ hraček.

U osobní značky je to o něco jednodušší, lidé jsou více ochotni věřit jiným lidem a dívat se na život někoho jiného je stále zábava. Ale nevěřte iluzi, že jakýkoli profil je vhodný pro vzájemnou reklamu. Zvláštní pozornost věnujte tomu, co umístíte na svůj profil, abyste na první pohled nevyděsili publikum množstvím reklamy.

Postupujte podle výše uvedených tipů, používejte i pozoruhodně bezplatné nebo levné metody a získáte prvních 1000 odběratelů. Je to mnohem jednodušší, než se zdá.

Ale co dělat dále, aby se proces urychlil, získal více odběratelů, udržel publikum a učinil jej věrným?

Použijte příběhy. Můžete publikovat asi 2-7 příběhů denně. Obsah příběhů byste měli najít systematicky. Nové studie ukazují, že značky i osobní účty tímto způsobem získají větší dosah a lépe osloví publikum.

Nesnažte se být perfektní. Živé fotografie a videa na vašem smartphonu, přirozeném prostředí, normálním osvětlení - to vše vás přibližuje publiku, takže lidé cítí, že jste stejní jako oni.

Ukažte osobnost. I když vyvíjíte stránku značky, skuteční lidé za ní stojí. Ukažte se, svůj tým, zákazníci. Takové publikace nevypadají jen organičtěji. Získá více lajků, komentářů, vyšší pokrytí, umožní vám získat více nových odběratelů.
Označeno v

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.