Medy s chutí ovoce

Med patří k nejúžasnějším potravinám v našem jídelníčku už díky tomu, jak vzniká, a co jeho vznik provází. Sběr sladkého nektaru z květů, který tvoří jeho základ doprovází opylování, bez něhož bychom neměli úrodu ani z polí, ani ze zahrad. Kdo někdy viděl dokumenty z včelích úlů, nemůže dokonale sladěnou práci včelího společenství označit jinak než jako fascinující.
Med je výborným přírodním sladidlem, které našemu tělu prospívá, na rozdíl od rafinovaného bílého cukru. Při dlouhodobé konzumaci má med velmi pozitivní vliv na lidský organismus, zvyšuje jeho obranyschopnost, zlepšuje trávení a podle některých studií dokonce působí také preventivně proti rakovině střev. Med působí antibakteriálně, takže před vynalezením antibiotik byl po tisíce let používán jako lék při bakteriálních infekcích.  Ač se jedná o sladidlo, pozitivně ovlivňuje hladinu cukru v krvi, aniž by se jeho konzumace podepsala na hmotnosti.
Ale nebyli by to lidé, kdyby se i skvělou chuť medu nesnažili nějak vylepšit. Proto se dnes dají koupit výborné ochucené medy, které tento přírodní zázrak kombinují s jinými čistě přírodními přísadami, jako je koření, bylinky, ořechy, mandle, nebo také ovoce.
 
Ovocné medy se vyrábějí z lyofilizovaného ovoce, tedy z ovoce sušeného mrazem. Základem je květový med, z něhož se vyrobí med pastovaný velmi jemnou krystalizací. Pastový med už následně svou strukturu nemění, tedy ani dále nekrystalizuje. Med se kombinuje s mnoha druhy ovoce, jako jsou domácí české druhy (jahody, maliny, višně, rybíz, meruňky, broskve, švestky, jablka), lesní plody (brusinky, borůvky, ostružiny), nebo také další plody (rakytník, šípky, či černý jeřáb). Med si můžete koupit také v kombinaci s exotickým ovocem (banán, ananas, sušené fíky, dračí ovoce, mandarinka a mango). Vyberte si svou oblíbenou příchuť a mlsejte ho jen tak, s bílým jogurtem, v pohárech, se zmrzlinou nebo zkuste i pro pečení. Ovocné medy můžete koupit také jako dárek v papírové dárkové krabičce.

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.