Řeznické štočky a další vály

Značka Labbro nezastřešuje jen e-shop s výrobky pro kuchyň i další části domácnosti cizích českých i zahraničních značek, ale také vlastní výrobky firmy Truhlářství Michal Pysk.

Ta se zabývá nejen zakázkovou výrobou kuchyňských linek, vestavných skříní a nábytku, ale také ručně zhotovené výrobky zhotovené v malých sériích. K nim patří řeznické vály a také různé krájecí a servírovací desky, případně krycí desky na pračku a sušičku.
 
Nejen pro řezníky, ale také pro milovníky grilování a kvalitního masa jsou určeny řeznické vály neboli štočky. Pod značkou Labbro jsou vyráběny ve třech velikostech. Malý má rozměry 80 × 60 × 15 cm, střední 100 × 60 × 15 cm a velký 100 × 80 × 15 cm. Síla dna i bočnic u všech tří velikostí řeznického válu jsou 2 cm. Řeznické vály jsou vyráběny ručně s oblými hranami a bez použití šroubů, pro spojení se používají jen dřevěné kolíky a lepidlo. Jsou skutečně mohutné – dle vybrané velikosti váží od 12 do 14 kilogramů.
Materiálem pro jejich výrobu je dřevo kaučukovníku brazilského, které má vlastnosti velmi podobné dřevu dubovému. Jedná se o světlé dřevo s unikátními vlastnostmi. Je vysoce odolné proti plísním, houbám i bakteriích, z hlediska změny teplot je objemově stabilní. Dřevo má minimální nasákavost a odolává tak vlhkosti. Tvrdost dřeva kaučukovníku zaručuje odolnost řeznického válu také proti mechanickému poškození, a to při větší zátěži. Každý vál je po svém dokončení napuštěn rostlinným olejem z ostropestřce mariánského lisovaného za studena. Ten je vhodný ro styk s potravinami a na rozdíl od olivového či slunečnicového oleje nežlukne.
 
Dalšími výrobky ze stejného materiálu jsou servírovací a krájecí vály s kovovými úchyty o velikosti 65 × 42 × 6 cm, které se prodávají buď samostatně, nebo v sadě s grilovacím nářadím. Vály, které se prodávají pod označením Labbroválek, jsou mohutné, jeden váží 4,3 kilogramu. Grilovací nářadí je vyrobeno z nerezové oceli a dřeva a sada obsahuje obracečku, trojzubou vidličku a kleště.

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.