Jak vyčistit myčku

V průběhu času se v myčkách nádobí hromadí mastnota, mýdlová pěna a zbytky jídla. Nejenže to poskytuje živnou půdu pro bakterie, ale také snižuje účinnost zařízení.
Jak tedy postupovat, když i ten slavný stroj ve vaší kuchyni, který čistí nádobí, potřebuje vyčistit?

Jak často byste měli myčku čistit?

Podle odborníka na údržbu domu byste měli vyčistit filtr myčky a vypustit vodu jednou měsíčně. Naštěstí základní tříkrokový proces na čištění je snadný a nevyžaduje žádné speciální nástroje. Zde je návod, jak vyčistit myčku nádobí.

Jak čistit myčku:

1. Vyčistěte odtok:
Vyjměte spodní stojan na nádobí. Prohlédněte odtok myčky, odstraňte z ní všechny nečistoty nebo potraviny. To zlepší odvodnění, zvýší účinnost čištění a zabrání poškození myčky nádobí.
2. Vložte ocet do myčky:
Začněte prázdnou myčkou. Umístěte šálek bílého octa do nádoby vhodné do myčky na horní stojan stroje. Nechte myčku projít cyklem horké vody. Tím se odstraní mastnota a špína a odstraní se i zatuchlé pachy.
3. Opláchnutí sody na pečení:
Na dno myčky nasypte jeden šálek sody na pečení. Poté proveďte krátký cyklus horké vody. Myčka bude čerstvě vonět a bude mít rozjasněný interiér beze skvrn.
Označeno v

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.