9 potravin, které přirozeně čistí vaše ledviny

Věděli jste, že ledviny jsou zodpovědné za odstraňování odpadních produktů z vašeho těla? Pokud máte vysoký krevní tlak, cukrovku nebo ucpávání tepen, může se u vás projevit špatná funkce ledvin.
Onemocnění ledvin zpravidla ohrožuje lidský život, takže byste se měli o své ledviny starat. Těchto devět jídel vám v tom pomůže:

1. Salát, špenát, zelí…

Jejich zelené listy jsou plné vitamínu C a K, spolu s vlákninou a foláty. Také snižují krevní tlak, vyrovnávají hladinu cukru v krvi a snižují stres.

2. Brusinkový džus

Každý ví, že brusinková šťáva je velmi prospěšná proti infekci a při infekci močových cest, ale věděli jste, že brusinky můžou také poskytnout pomoc vašim ledvinám?
Pití brusinkové šťávy může očistit vaše ledviny od jedné z hlavních příčin ledvinových kamenů - oxalátu vápenatého. Je však nezbytné zvolit brusinkovou šťávu bez organických přísad. Čím čistší, tím lepší.

3. Kurkuma

Zánět ve vašem těle může způsobit řadu problémů, přičemž jedním z nich může být právě i onemocnění ledvin. Na to je dobrá kurkuma, ta obsahuje kurkumin, který nabízí protizánětlivé vlastnosti. Přidejte ji k rýži, kari, dušeným masům nebo ji dokonce vložte do smoothie. Jen pozor, barví!

4. Jablka

Říká se, že jedno jablko denně vám udrží doktora od těla, ale je to pravda? Jablka jsou nabitá vlákninou, která pohlcuje toxiny, a tím značně napomáhá ledvinám.
Jablka také snižují zánět v těle a napomáhají zažívacímu traktu.

5. Česnek

Česnek obsahuje allicin, který má silné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti.

6. Pampeliškové listy

Zatímco čaj z pampeliškových listů není zrovna nijak lahodný, vaše ledviny vás za něj budou milovat. Listy pampelišky obsahují flavonoidy - antioxidanty, které čistí vaše ledviny a čistí vaši krev. Mohou také snížit váš krevní tlak.
Můžete si koupit již hotový pampeliškový čaj v každém obchůdku se zdravou výživou, ale můžete také použít listy čerstvé, třeba na salát. Pokud jste náchylní ke stresu, není nic lepšího než šálek pampeliškového čaje.

7. Olivový olej

Olivový olej umí snížit hladinu cholesterolu a snižuje záněty v těle.

8. Citronová šťáva

Pokud chcete vyzkoušet něco, co nejen vyčistí vaše ledviny, ale také zabrání tvorbě ledvinových kamenů, zaměřte se na skromný, kyselý citron! Citronová šťáva zvyšuje hladinu citrátu, která brání tvorbě ledvinových kamenů.

9. Zázvor

Zázvor pomáhá s nevolností, bolestí, pohybovou nevolností, ztrátou chuti k jídlu a také zmírňuje záněty.

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.