7 tipů, jak na pohádkovou vánoční dekoraci zahrady

S výzdobou interiéru si dáme záležet, ale na zahradu už nic nezbude? A není to škoda? Přitom venku můžeme vytvořit opravdu pohádkovou scenérii, která potěší nejen nás, ale všechny procházející.
Stačí pár vánočních světýlek, které správně rozmístíme a už získáme pěkně zdobené okolí domu. A co teprve, pokud se do toho skutečně opřeme a vytvoříme promyšlenou a krásně ladící vánoční výzdobu zahrady?

Krásný věnec na dveřích

Při pohledu na dveře spatříte nádherný a originální vánoční věnec a hned víte, že uvnitř bydlí milovníci vánočních svátků. I tak málo stačí, aby váš dům získal trochu té vánoční atmosféry zvenčí.

Vánoční svícny na stole

Vánoční svícen si můžete vyrobit sami a přidat do něj vánoční bezdrátové svíčky, aby krásně vypadal i ve tmě. Okolo dveří se dále hodí umístit efektní girlandu či řetěz kombinující větvě jehličnanu a svítící žárovičky.

Svítící girlandy

Průchod do domu lemovaný zelenou svítící bránou vypadá skutečně krásně a láká všechny příchozí. Ozdobit je můžete i barevnými koulemi a jinými ozdobami pro získání dynamické a pestré ozdoby. Kromě venkovního použití se hodí i jako rámování vnitřních dveří, kde navíc příjemně provoní domov jemnou vůní lesa.

Hvězdy v oknech

Svítící hvězda je univerzální vánoční motiv, který by neměl chybět v žádné výzdobě. Hvězdy normální, ale i svítící můžete zavěsit na stromy a keře. Krásně se hodí jako dominantní svítící prvek do oken, kde udělají hodně parády při pohledu zevnitř i zvenku.
Velké hvězdy můžete umístit i na stromek, případně připevnit na dveře či plot. Krásnou dekoraci získáte i při využití světelných řetězů s malými hvězdičkami.

Sošky zvířátek nebo malý betlém

Další krásnou dekoraci na zahradu vytváří malý betlém. Pokud si troufáte a máte prostor, pořiďte klidně nějaký větší a udělejte si na zahradě doslova biblický výjev. Pro unikátní dojem nezapomeňte přidat vánoční osvětlení ať už v podobě řetězu si větších svítících dekorací, které zvýrazní celou scenérii i za chladných a temných zimních večerů.
Podobně líbivě mohou vypadat i různé figurky zvířátek, jako jsou jeleni, sobi a podobně. Vsadit můžete buď na klasické varianty, či si vyberete svítící figurky.

Nezapomeňte ozdobit plot

Aby působil celek jednotně a krásně ozdobeně, nezapomeňte na výzdobu plotu. Použít můžete jemná světýlka, řetěz vyrobený z větví jehličnanů, barevné řetězy, zkrátka všechno, co vás napadne a dá se použít pro venkovní dekorování.

Bílé ozdoby na stromy a keře

Bílé třpytivé koule, světlé řetězy, či svítící dekorace, které ve dne vypadají jako bílé a v noci nádherně svítí. Nádherně vypadají i bílé třpytivé sněhové vločky. Pokud tyto dekorace pověsíme na opadaný listnatý strom, propůjčíme mu krásu a eleganci i během studené zimy.
Kombinovat můžete i dekorace vypadající pěkně během dne s jemně zakomponovaným vánočním osvětlením v podobě LED pásků či světelného led řetězu.

Svítící dům jako z pohádky

Klenotem celé vaší venkovní výzdoby by měl bezpochyby být váš dům. Nezapomeňte na světelné rámování oken, zdobení střechy a zařaďte i svítící výzdobu umístěnou přímo do oken. Pohádkově krásný dům může být zdobený buď barevnými světýlky, ale klidně i elegantními jednobarevnými. Podívejte se, jak může vypadat vánoční výzdoba domu.

Doporučujeme

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.