Výlety v okolí Prahy Výlety v okolí Prahy

Výlety v okolí Prahy

Hlavní město ČR Praha je miliónovou metropolí, která má všechny klady i zápory velkoměsta. Obyvatelé Prahy mají mnoho možností k podnikání výletů do blízkého okolí. V okruhu několika málo kilometrů jsou v dosahu krásná přírodní zákoutí, hrady a zámky, což je příležitostí k provozování pěší turistiky nebo výletům na kole.

Pražská ZOO
Zoologická zahrada v pražské Tróji je nejčastějším cílem rodin s dětmi nejen z Prahy. Je to ideální místo pro celodenní výlet, při kterém nemusíte ani opustit území města.

Divoká Šárka
Další doslovnou oázou uprostřed velkoměstského ruchu je přírodní rezervace Divoká Šárka, která se nachází mezi soutěskou Džbán a Čertovým mlýnem. Romantické skalnaté údolí je cílem horolezců i letních výletů za vodou, jelikož zde najdete jednak známou restauraci, a jednak krásné přírodní koupaliště Džbán. Šárka je rozlehlou lesní oblastí se zajímavými přírodními scenériemi, ideální pro pěší výšlapy i výlety na kole.

Výlety s dětmi
Krásné procházky pro maminky s kočárky, ale i pro rodiny milující cyklovýlety je možné absolvovat v blízkém dosahu Prahy. Lákavé je především Posázaví, Český Kras nebo Kokořínské údolí. Zajímavé historické štoly si můžete prohlédnout v Jílovém u Prahy. Milovníci starých motocyklů mají příležitost je obdivovat v muzeích na Konopišti, Křivoklátu nebo v Přerově nad Labem. Oba hrady patří spolu s Karlštejnem k nejnavštěvovanějším hradům v Česku. Ke Karlštejnu se dostanete i výletní lodí po Berounce z pražského přístavu Kazín.

Další tipy na výlety
Dětem uděláte radost výletem vlakem z Masarykova nádraží do Dolních Počernic, odkud se můžete vydat po naučné stezce až k dětskému dřevěnému hřišti. Projdete kolem výběhu koní, což je pro děti přitažlivou atrakcí.
Jinou variantou je speciální vlak plný her a hraček zvaný Cyklohráček. Jezdí každý víkend z Prahy na hrad Okoř nebo do Slaného, kde se můžete s dětmi vydat na dobrodružnou výpravu za pokladem. Cyklohráček má také jeden vagon pro kolaře. Jednou za měsíc jezdí tento vlak až do Železničního muzea u Zlonic poblíž Slaného.
Po celý rok se dá jezdit na zámek Dobříš nedaleko Prahy, který je celoročně pro veřejnost otevřen včetně zámecké expozice.

Doporučujeme

Populární

Kontakty

  • Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.